IRS-projecten in vogelvlucht
Augustinus
Polen
In de begeleidende brief bij dit blad kuntnus niet altijd bemoedigend zijn. Het is wellicht goed om dat toe te lichten. u lezen dat de reacties op het Poolse tijdschrift Augustinus niet altijd bemoedigend zijn. Het is wellicht goed om dat toe te lichten
Inmiddels zijn er drie nummers verschenen. Het laatste kwam vrijwel gelijktijdig uit met het tijdschrift dat u in handen hebt, daarop zijn nog geen reacties binnengekomen.
Bij de verschijning van de nummers is actie ondernomen om het blad zo breed mogelijk te verspreiden. Met vreugde constateren wij dat het aantal adressen gestaag toeneemt.
Het eerste nummer werd verspreid via het adressenbestand van een andere Poolse uitgave en verstuurd naar kerken en bibliotheken. Voor het daaropvolgende nummer werden weer andere kerken aangeschreven en werd het blad via een seminarie verspreid.
Wat opvalt en teleurstelt is dat de kerken en gemeenten niet of nauwelijks reageren op de ontvangst van het, voor Polen toch wel unieke, tijdschrift. Wat is daar de oorzaak vané
Volgens onze veldwerker zijn de Poolse kerken in het algemeen sterk naar binnen gericht, betrokken op nauwelijks meer dan het eigen kerkverband, en is er tussen de denominaties sprake van rivaliteit. Bij de ontvangst van Augustinus kan dan al snel worden gedacht: "Het is niet van ons en onze kerk is niet betrokken bij de publicatie. Dan willen we er niets mee te maken hebben."
Een enkele keer kwam een zending retour. De enveloppe was opengemaakt en duidelijk was te zien dat het tijdschrift was gelezen. Maar daarna was het in de envelop teruggestopt en geretourneerd. Jammer, kennelijk had men geen belangstelling.
Toch is het goede zaad ook op die, voor ons onbekende, plaats gestrooid. Is het terechtgekomen tussen de doornen en de distels, of langs de wegé Hoopgevend is het dat ten aanzien van het Koninkrijk Gods bodemgesteldheden kunnen veranderen.
Teleurstellend is dat enkele ontvangers hebben aangegeven geen prijs te stellen op verdere toezending. Dat dergelijke reacties zouden volgen, was wel te verwachten, aangezien het blad ook wordt gestuurd naar adressen die IRS op haar beurt van anderen heeft ontvangen. Bijvoorbeeld van mensen in Nederland die in contact zijn gekomen met Polen en die hen graag in contact willen brengen met het Evangelie, maar daar, vanwege de taalbarrière, zelf geen mogelijkheden voor zien. Deze adressen worden doorgespeeld naar IRS. Vanuit het kantoor in Bennekom of vanuit Legnica wordt dan het tijdschrift met een begeleidend briefje toegestuurd. In die brief wordt melding gemaakt van de mogelijkheid van regelmatige toezending. Dat laatste is erg belangrijk bij het benaderen van Polen. Hen iets ongevraagd toesturen, wordt al gauw als opdringerig ervaren en zal daardoor een averechtse werking hebben.
Bemoedigende reacties zijn er gelukkig ook te melden. Er kwam een aanvraag vanuit Chicago (VS), waar een omvangrijke Poolse gemeenschap is. De aanvrager, zelf Pool, is werkzaam op de universiteit en hij vroeg meerdere exemplaren aan om die te verspreiden.
De veldwerker in Polen kreeg een aanvraag van iemand die het blad op het spoor kwam via de universiteitsbibliotheek van Szczecin. Kennelijk heeft iemand het daar neergelegd.
De belangstelling voor het Poolse tijdschrift zal uiteraard mede bepaald worden door de inhoud.
Daarom worden inhoudelijke reacties ook erg serieus genomen. Een vrouw die reageerde, gaf aan dat naar haar idee de inhoud best moeilijk is voor een doorsnee-Pool.
Bedacht moet worden dat Polen erg weinig lezen, gemiddeld niet meer dan één boek per jaar! Bij de meesten blijft lectuur beperkt tot de tv-gids en een tabloidkrant. Een andere reactie betrof de vraag of er een pagina voor kinderen kan worden opgenomen. De beide veldwerkers die verantwoordelijk zijn voor de inhoud nemen deze noties mee om het blad zo goed mogelijk op de doelgroep af te stemmen.
Bijkomend probleem is dat het met de Bijbelkennis van de Polen, zowel rooms-katholieken als protestanten, niet best gesteld is. Hoewel daarom ook protestanten gediend zouden zijn met deze uitgave, blijven rooms-katholieken de eerste doelgroep.
Ten aanzien van de oplage kan worden gemeld dat het aantal dat wordt gezonden naar Polen die hebben aangegeven het blad structureel te willen ontvangen, sinds de verschijning van het tweede nummer, in februari, is toegenomen van 350 naar 410. In Nederland is dat aantal in dezelfde periode gegroeid met 65 exemplaren tot 140.
Als we daar de aantallen bij optellen die bij bijzondere verspreidingsacties worden verzonden, komen we voor het derde nummer uit op een totale oplage van ruim 1.400 exemplaren.
Ook vanuit het kantoor in Bennekom worden diverse acties ondernomen om het blad terecht te laten komen bij Polen die in Nederland wonen. Verschillende kerkenraden en evangelisatiecommissies die in contact staan met Polen toonden belangstelling voor de lectuur. Daarop hebben ongeveer honderd kerkenraden die in hun omgeving veel Polen hebben wonen, een brief ontvangen, vergezeld van een proefnummer.
De brochure kan, in ieder gewenst aantal, worden opgevraagd. Indien nodig (!) wordt daar een Nederlandse samenvatting van de inhoud van Augustinus bijgeleverd. Wanneer u als lezer belangstelling hebt voor een of meer exemplaren, laat u het ons dan even wetené
En la Calle Recta
Spanje
Als u dit blad onder ogen krijgt, is een delegatiezoek aan Spanje. In het volgende magazine hopen we u hier meer over te kunnen vertellen. van het bestuur en het kantoor net terug van een bezoek aan Spanje. In het volgende magazine hopen we u hier meer over te kunnen vertellen.
Onder anderen is een bezoek gebracht aan ds. Francisco Rodríguez, die zich al 25 jaar inzet voor het blad En la Calle Recta. We hebben dit op gepaste wijze met hem gevierd en herdacht. Verder zijn ds. Jorge Ruiz (Miranda de Ebro) en enkele andere bekenden bezocht.
Thema-avonden
Nederland
Ook in het winterseizoen 2007-2008 zullen D.V. door enkele regionale comités weer serieszine treft u de informatie aan zoals die tot dusver bekend is. thema-avonden worden georganiseerd. Op de achterzijde van dit maga
De comités die de thema-avonden in Rotterdam-Zevenkamp beleggen, Alblasserwaard, Capelle/ Krimpen aan den IJssel en Gouda, mogen opnieuw terugzien op een reeks bijzondere thema-avonden. Ieder die aan het welslagen van deze bijeenkomsten heeft meegewerkt of de avonden heeft bezocht, wordt daarvoor hartelijk bedankt. De collecten die werden gehouden, brachten het mooie bedrag van 900 euro op. Hartelijk dank namens de drie organiserende comités.
Ook de bijeenkomsten in Kesteren waren geslaagd. Wel moeten de avonden onder de plaatselijke en regionale bevolking nog meer gaan leven, want de opkomst liet wat te wensen over. We hopen dat we in de toekomst meer mensen mogen verwelkomen op deze avonden rond een geopende Bijbel.
Oproep evangelisatieweek
België
De kerkenraad van de gemeente te Tongerensatieweek, die dit jaar van D.V. 6 tot 10 augustus in Tongeren gehouden zal worden. Tijdens deze week worden enkele delen van de stad op verschillende manieren bewerkt om mensen in aanraking te brengen met het Evangelie. Daarbij gaat het om deur-aan-deurevangelisatie, waarbij de Tongenaren thuis worden opgezocht. Maar ook op straat en op de markt zullen mensen worden aangesproken. Wie belangstelling heeft voor een intensieve week met allerlei activiteiten waarbij de Bijbel centraal staat, kan contact opnemen met IRS.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 1 mei 2007
In de Rechte Straat | 16 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 1 mei 2007
In de Rechte Straat | 16 Pagina's
