Miraculeuze Cerullo-Medaljes
In de R.-K. Kerk wordt het dragen van medaljes aanbevolen. Dat is in strijd met de Bijbel.
In de eerste plaats, omdat wij daarbij blijk geven aan Christus niet genoeg te hebben. We kunnen (willen) niet op Hem alleen vertrouwen. Net zoals de Joden geen genoegen konden nemen met de onzichtbare God van het Verbond. Ze wilden die God vóór zich zien in het gouden stierkalf.
Vervolgens is het in strijd met de Bijbel, omdat die medaljes gewoonlijk het vertrouwen op een mens prediken, meestal op Maria. Zo is er de medalje, die het scapulier vervangt en vooral ook de medalje van Maria, die door Catharina Labouré werd gepropageerd vanaf 1830. "De vruchten van het vrome dragen van deze medalje waren zo opvallend, dat men haar de 'miraculeuze medalje' ging noemen" (aldus prof. dr. H. Schillebeeckx in Theologisch Woordenboek, II, kol. 3187).
Is dit de nederigheid van Christus?
Kunt u begrijpen dat ik daarom pijnlijk werd getroffen, toen mij een blad werd toegestuurd van de evangelist Morris Cerullo, waarin ook een medalje te koop wordt aangeboden. Ze heet: "25th Anniversary Miracle Medaillon". Ze wordt u toegezonden, als u een gift overmaakt om het 25-jarig jubileum van de aktiviteiten van Morris Cerullo te gedenken. Het blad vermeldt:
"U kunt deze zilveren MIRACULEUZE MEDALJE bij u dragen en Gods bijzondere belofte zal u vergezellen waar u ook heengaat. Het dragen van deze medalje herinnert u dagelijks eraan dat God een wonder voor u in petto heeft". Natuurlijk zat in het blad een enveloppe geniet, waarin je je dollars kunt deponeren en naar Cerullo zenden. Het blad staat vol verheerlijking van Cerullo. De 16 pagina's bevatten 29 foto's van hem. En overal de "big American smile". Er staat ook een oproep in om van 6-11 januari naar Los Angeles te komen naar "de 15de Morris Cerullo Wereld Conferentie", die wordt aangekondigd als: "6 big miracle-filled days! BE THERE" (6 dagen vol mirakelen. Zorg dat je er bij bent!).
Christus heeft vele wonderen gedaan, maar Hij heeft nooit op deze manier reclame voor Zichzelf gemaakt. Mogen wij, Zijn discipelen, dat dan wel?
Waarom wil men deze Cerullo-cultus ook in Nederland verbreiden? Hieronder laat ik een gedeelte volgen uit "De heerlijkheden van Maria" (II, p. 282-284) van de tot kerkleraar verheven en heiligverklaarde Alfonsus de Liguori. Wat voor verschil is er tussen deze r.-k. miraculeuze medaljes en de Cerullo-medalje?
HET SCAPULIER
"Gelijk mensen het zich tot een eer rekenen, dat anderen hun livrei dragen, zo is het ook aan O.L. Vrouw welgevallig, als haar vereerders zich bekleden met haar scapulier. Daardoor immers tonen zij, dat zij zich in haar dienst hebben gesteld en als het ware tot haar familie behoren. De latere ketters spotten naar gewoonte ook met deze devotie. Maar de H. Kerk heeft ze door officiële uitspraken en zeer vele aflaten goedgekeurd.
Sprekend over het scapulier van de Carmel verhalen Pater Crasset en Lezzana, dat de allerheiligste Maagd omstreeks het jaar 1251 verscheen aan de zalige Simon Stock, hem haar scapulier overhandigde en zeide, dat zij, die dat schouderkleed zouden dragen, van de eeuwige dood zouden gevrijwaard worden. "Ontvang, beminde zoon", - zo sprak Zij - "dit scapulier van uw Orde, het teken van uw verbintenis met mij. als een voorrecht voor u en alle Carmelieten. Wie sterft met dit kleed, zal het eeuwig vuur niet lijden." Verder verhaalde Pater Crasset, dat Maria nogmaals verscheen aan Paus Joannes XXII en hem beval bekend te maken aan allen, die bovengenoemd scapulier zouden dragen, dat zij op de Zaterdag na hun dood uit het vagevuur zouden verlost worden. De Paus maakte daarop dit bekend in een officieel schrijven, dat later ook door andere Pausen, zoals Alexander V en Clemens VII bekrachtigd werd. Gelijk we in Deel I (blz. 301) reeds hebben gezegd, heeft ook Paus Paulus V van dit voorrecht gesproken. 1 )
1) Wat dit zogenaamd Sabbatijns Privilegie betreft, zij hier opgemerkt, dat volgens eenverklaring van het H. Officie van 20 Jan. 1613 dit voorrecht gelegen is in de bijzondere hulp en voorspraak, welke de leden van deze scapulier-broederschap, die in liefde met God gestorven zijn, vooral op Zaterdag van Maria mogen verwachten.
Om aan dit voorrecht deelachtig te worden, moet men:
a. Het scapulier van de berg Carmel (of scapulier-medalje) dragen;
b. de kuisheid bewaren volgens zijn staat;
c. dagelijks het Klein Officie van O.L. Vrouw bidden, behalve degenen, die reeds op een andere titel tot het breviergebed of de Getijden van Maria gehouden zijn. Zij die niet kunnen lezen, moeten echter in plaats van dat Officie zich op Woensdag en Zaterdag van vlees onthouden.
De aflaten, aan het dragen van het scapulier van de berg Carmel, van de Zeven Smarten, van de allerheiligste Drievuldigheid en dat van de Onbevlekte Ontvangenis verbonden, zijn zeer talrijk. Ik voor mij heb gezorgd mij al die scapulieren aan te schaffen." Ahius Alfonsus de Liguori.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zondag 1 juni 1986
In de Rechte Straat | 32 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van zondag 1 juni 1986
In de Rechte Straat | 32 Pagina's
