MORMONEN
In een van onze vorige nummers publiceerden wij iets over de Mormonen wat wij overnamen uit „restauración". Wij ontvingen daarop een brief van de heer B. Mikkers, gemeentepresident van de Mormonen te Dordrecht.
Hij schrijft dat de Mormonen in de begintijd wel de veelwijverij hadden toegestaan, zij het onder strenge voorwaarden, maar later niet meer. De groep die het met de afschaffing van de veelwijverij niet eens was, heeft zich afgescheiden en bestaat ook nu nog.
Verder zitten er in die brief nog al wat tegenstrijdigheden. Zo schrijft de heer M.: „Wij kennen geen voorgangers", terwijl hij wel ondertekent als „gemeente-president" van de Mormonen te Dordrecht. Verder: „Eveneens kennen wij geen kerkelijke ban". Maar in dezelfde brief beweert hij: „Na afschaffing hiervan (de veelwijverij die in het begin was toegestaan bij de Mormonen) werden zij die het meervoudig huwelijk na wilden blijven leven, geëxcommuniceerd. Enkelen van hen die om deze reden als lid werden afgesneden. .. " Excommunicatie en afsnijding zijn andere woorden voor dezelfde zaak namelijk de kerkelijke ban. Bovendien kun je toch moeilijk vertrouwen hebben in een religie, die eerst de veelwijverij toestaat en daarna ze op straffe van de excommunicatie, de kerkelijke afsnijding, verbiedt.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 1 september 1978
In de Rechte Straat | 32 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 1 september 1978
In de Rechte Straat | 32 Pagina's
