Dank aan Maria?
In „l' Entente Evangélique", het blad van de Evangelische Gereformeerde kerken van Frankrijk, die de Geloofsbelijdenis van La Rochelle van 1559 onderschrijven — te vergelijken met onze Nederlandse Geloofsbelijdenis — lazen we het volgende:
„Heeft het Rooms-katholicisme zich werkelijk diepgaand veranderd, zoals zo vaak beweerd wordt?
Bij de ingang van een grote kerk in Auvergne kan men dit opschrift lezen: „Bezoekers, hebt eerbied voor deze plaats, want God woont hier. Hij is in de gewijde hosties in de crypte". In feite ziet men, wanneer men in de onderaardse gewelven afdaalt, slechts een klein altaar met kaarsen er omheen, waarop zich de monstrans bevindt, een soort kastje met het „heilig sacrament". Talrijke gelovigen komen hier knielen en aanbidden.
Jezus Christus zei: „God is Geest en wie Hem aanbidden, moeten aanbidden in Geest en waarheid" (Joh. 4:24).
In een andere grote kerk in Auvergne lezen we onder een beeld van de maagd Maria: „God heeft haar tot Souvereine des hemels, tot Uitdeelster van Zijn genadegaven en tot Middelares van de mensen gemaakt".
In de Rozenkranskerk in Lourdes ziet men op de muur tegenover de hoofdingang een meer dan levensgroot beeld van een vrouw geschilderd, bekleed met een koninklijke mantel en een fonkelende kroon op het hoofd.. Rondom staat met grote letters: „DOOR MARIA TOT JEZUS".
In gedachten zien we een schare van duizenden bedevaartgangers die knielend bidden voor het stenen of gipsen beeld in de grot. Ze drinken water uit de bron en eten kruiden die daar in de omgeving groeien. Volgens DE TIJD neemt de trek naar Lourdes toe. Dit blad schrijft: „Het totaal aantal nederlandse pelgrims was in 1972: 9884 en in 1971: 8609. Het aantal pelgrims uit de gehele wereld was in 1972: 3,5 miljoen en in 1971: 3,3 miljoen."
De Bijbel zegt: (Ex. 20:4, 5) „Gij zult u geen gesneden beeld maken, noch enige gestalte van wat boven in den hemel, noch van wat beneden op de aarde, noch van wat in de wateren onder de aarde is. Gij zult u voor die niet buigen, noch hen dienen…" En ook: „Er is één God en ook één Middelaar tussen God en mensen, de mens Christus Jezus, die Zich gegeven heeft tot een losprijs voor allen"
(1 Tim. 2:5).
In een andere grote kerk van Auvergne telden we twintig witmarmeren plaatjes, waarop met vergulde letters staat: „Dank aan de heilige Theresia, die mij genezen heeft". In al de bovengenoemde verklaringen blijkt dat Jezus Christus en ook God Zelf naar de achtergrond geschoven zijn om plaats te maken voor de maagd Maria en de heiligen. En dit met goedkeuring en met de zegen van de Rooms-katholieke priesters en geestelijkheid".
Dat is dan Frankrijk. — We kunnen hetzelfde dichter bij huis in het Belgische Turnhout zien. In deze bedevaartplaats van Maria van Lourdes, met de nagebootste Lourdesgrot op het Begijnhof, kan men vele dankbetuigingen aan Maria lezen „Voor een bekomen genezing".
Het is niet waar dat onze waarschuwing tegen dit onschriftuurlijk eerbetoon en deze beeldendienst niet meer aktueel is!
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 1 oktober 1973
In de Rechte Straat | 32 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van maandag 1 oktober 1973
In de Rechte Straat | 32 Pagina's
