Potsierlijk
„Het is met verslagenheid dat we lezen in uw blad, dater nog protestanten zijn die de paus als de anti-christ aanzien! Het is potsierlijk. De katholieke kerk heeft altijd geleerd, dat alwie te goeder trouw buiten de kerk leeft, ook kan zalig worden. Bij haar is geen zweem van fanatisme."
EEN KORT ANTWOORD: Dan kent u de geschiedenis niet goed. Niemand minder dan de kerkleraar, de H. Petrus Canisius, verdedigt in zijn catechismus met nadruk dat ELKE protestant, al is hij nog zozeer te goeder trouw, verloren gaat, als hij buiten de r.k. kerk sterft.
En vervolgens: zo potsierlijk is die mening dat de paus de antichrist is, beslist niet. Lees ons artikel over de antichrist op p. 23 van I.R.S. febr. lemand die zich zozeer in de plaats van (= anti) Christus stelt (zie ons artikeltje: „Is de paus de wijnstok?" op p . 5 van I.R.S. maart), heeft in elk geval iets van de antichrist.
Overigens lijkt het mij niet waarschijnlijk, dat de antichrist, die tegen bet einde der tijden zal optreden, zijn definitieve zetel zal hebben in Rome. Immers we lezen: „de mens der zonde, de zoon des verderfs ... die in de tempel Gods als een God zal zitten, zichzelf vertonende dat hij God is" (2 Thess. 2:3, 4). Nu wij in onze tijd horen van plannen van de staat Israël om ooit weer de tempel te hetbouwen, meen ik dat we allereerst aan die hetbouwde tempel moeten denken. Dan zou dus de antichrist regeren vanuit Jeruzalem. Het is maar een gedachte die ik eens wilde lanceren in ons blad. Ze is misschien bet overdenken waard.
HET PRACHTIGE BOEK VAN DS. WURMBRAND
Wij raden u nogmaals aan om dit boek (f 4,90, uitg. De Banier, Utrecht) te bestellen. Het zal u zeer bemoedigen. U ziet daarin de eeuwige kracht van het Evangelie, de troostende nabijheid van Jezus Christus ook en juist in onze diepste nood.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 1 juni 1968
In de Rechte Straat | 32 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 1 juni 1968
In de Rechte Straat | 32 Pagina's
